Dzierżawa kserokopiarek bez tajemnic

News

Osoby, które prowadzą firmę z pewnością nie zaprzeczą, że zakup kserokopiarki nie może być zaliczany do wydatków, z którymi łatwo jest się pogodzić. Gdy mamy do czynienia z rozwiązaniem wysokiej jakości, które charakteryzuje się również niestandardowymi funkcjami, koszt ten może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Oczywiście, można próbować obniżyć go poszukując najtańszego z rozwiązań, nie mamy jednak wówczas pewności, że będą one zasługiwały na uwagę ze względu na swoją jakość.

Firmy, które nie mogą pochwalić się możliwościami finansowymi na tyle dużymi, aby wejść w posiadanie nowego rozwiązania wielofunkcyjnego, powinny zastanowić się nad sposobami pozwalającymi na redukcję kosztów. Jednym z najskuteczniejszych wydaje się być dzierżawa kserokopiarek. Dzierżawa bazuje na wypożyczeniu urządzenia na konkretny czas i za konkretną cenę. W Polsce istnieje coraz więcej firm, które mogą nam zaoferować tego rodzaju usługę. Oczywiście, każda proponuje nieco inne warunki, a i koszt dzierżawy nie zawsze jest taki sam. Mówiąc o największych zaletach dzierżawy wypada zwrócić uwagę na to, że pozwala ona na obniżenie kosztów, firma nie musi bowiem decydować się na zakup kserokopiarki. Umowa może być też zawarta na dokładnie taki okres, który jest interesujący dla przedsiębiorstwa.

Rozliczenie następuje raz w miesiącu i jest wolne od dodatkowych kosztów generowanych przez tonery i konserwację. Oczywiście, sam koszt wynajmu nie zawsze jest taki sam. Nie zależy jedynie od kosztu samego urządzenia, ale i od tego, jak intensywnie ma być ono eksploatowane przez nabywcę. Nie można utrzymywać, że dzierżawa jest atrakcyjna bez względu na okoliczności. Przyjmuje się jednak, ze zaczyna się zwracać w tym samym momencie, w którym firma w ciągu miesiąca drukuje co najmniej 2 tysiące kopii dokumentów zwłaszcza, jeśli w firmowym budżecie nie ma środków pozwalających na zakup nowego urządzenia. Jest to również doskonały sposób na wypróbowanie sprzętu przed zakupem.