Urządzenie wielofunkcyjne kontra drukarka i skaner

News

Jeśli zastanawiamy się nad kupowaniem urządzeń biurowych często uważamy, że lepiej będzie kupić jeden wielofunkcyjny kombajn a nie kilka urządzeń pojedynczych. Tak naprawdę każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Trzeba przyjrzeć się sprzętom i zastanowić się nad tym czy spełnią nasze oczekiwania. Urządzenia, które są wielofunkcyjne mają taką zaletę, że mamy jeden sprzęt zajmujący miejsce, a możemy wykonywać wiele różnych zadań w biurze. Dodatkowo taki sprzęt część zadań pozwala wykonywać bez używania komputera co będzie jego zaletą. Urządzenia takie nie są szczególnie duże i pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca.

W momencie, gdy chcemy korzystać z samodzielnego urządzenia trzeba włączyć komputer, do którego jest podłączone. Dalej będzie także pojawiać się problem licznych kabli, które znajdą się na biurku. Zaczyna się także problem z konfigurowaniem wszystkich urządzeń, które mają w sieci pracować. Pod względem wygody wydaje się więc, że właśnie urządzenia wielofunkcyjne są najlepszym rozwiązaniem i mają swoja przewagę nad innymi sprzętami. Zestaw kilku urządzeń będzie zajmował dodatkowo więcej miejsca a poza tym sprzętu trzeba podłączyć do komputera. Jakość wydruku Obecnie urządzenia wielofunkcyjne mają już takie mechanizmy drukujące jak te stosowane w tradycyjnych drukarkach.

Dlatego takie mechanizmy będą w stanie zagwarantować nam wydruki na zadowalającym poziomie. Niezależnie od tego jaka technologia będzie wykorzystywana można być pewnym, że do dokumentów takie urządzenia na pewno wystarczą. Coraz lepsze sprzęty pozwalają także na drukowanie różnorakich zdjęć czy obrazów, ponieważ i tutaj jakość będzie na zadowalającym poziomie. Urządzenia wielofunkcyjne będą więc w stanie zagwarantować dobre wydruki i to za nimi przemawia. Chyba, że oczekujemy już czegoś wyjątkowego, wydruków na doskonałym poziomie to czasami drukarka osobna może się okazać konieczna.

Przy urządzeniach wielofunkcyjnych czy zwykłych drukarkach warto także zwracać uwagę na to jakie nowoczesne rozwiązania tam są zastosowane. W niektórych sprzętach pojawia się bowiem możliwość drukowania na długiej wstędze czy na płytach. Może się okazać, że i taka opcja w firmie się przyda, ale jak się wydaje trzeba tutaj wziąć pod uwagę, że firma po prostu musi mieć takie potrzeby. Gdy te opcje w drukarkach nie będą wykorzystywane to inwestowanie w taki sprzęt właściwie nie ma większego sensu i będzie wyrzuceniem pieniędzy.